RG3216P-8063-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-8063-D-T5
Description
RES SMD 806K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
806kOhm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
16.187578mg
Datasheets
RG3216P-8063-D-T5
Susumu RG3216P-8063-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 806kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C