RG3216P-7873-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-7873-D-T5
Description
RES SMD 787K OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
787kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216P-7873-D-T5
Susumu RG3216P-7873-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 787kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C