RG3216P-7871-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-7871-B-T5
Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Surface Mount :
Voltage - Rated :
200V
Weight :
16.187578mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
400μm
RG
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
7.87kOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RG3216P-7871-B-T5
Susumu RG3216P-7871-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C