RG3216P-7681-C-T5
Mfr.Part #
RG3216P-7681-C-T5
Description
RES SMD 7.68KOHM 0.25% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
7.68kOhm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG3216P-7681-C-T5
Susumu RG3216P-7681-C-T5
RG Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C