RG3216P-7501-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-7501-B-T5
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RG
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Height :
400μm
2
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
7.5kOhm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated :
200V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216P-7501-B-T5
Susumu RG3216P-7501-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C