RG3216P-6812-B-T1
Mfr.Part #
RG3216P-6812-B-T1
Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
68.1kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Chip
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RG3216P-6812-B-T1
Susumu RG3216P-6812-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 68.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C