RG3216P-6802-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-6802-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
68kOhm
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Surface Mount :
yes
Series :
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Lead Free :
Lead Free
Published :
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Datasheets
RG3216P-6802-W-T1
Susumu RG3216P-6802-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 68kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C