RG3216P-6801-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-6801-W-T1
Description
RES SMD 6.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance :
6.8kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.05%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
Series :
RG
Surface Mount :
Lead Free
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C