RG3216P-6493-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-6493-B-T5
Description
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
1206 (3216 Metric)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Mounting Feature :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C