RG3216P-57R6-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-57R6-D-T5
Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Free :
Lead Free
Width :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
57.6Ohms
Supplier Device Package :
Length :
3.2mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Weight :
16.187578mg
Datasheets
RG3216P-57R6-D-T5
Susumu RG3216P-57R6-D-T5
RG Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C