RG3216P-54R9-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-54R9-B-T5
Description
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Resistance :
54.9Ohm
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216P-54R9-B-T5
Susumu RG3216P-54R9-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 54.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C