RG3216P-53R6-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-53R6-D-T5
Description
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Height :
400μm
Resistance :
53.6Ohm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Weight :
16.187578mg
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG3216P-53R6-D-T5
Susumu RG3216P-53R6-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 53.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C