RG3216P-4872-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-4872-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
48.7kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RG
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG3216P-4872-B-T5
Susumu RG3216P-4872-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 48.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C