RG3216P-4870-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4870-B-T5
Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
487Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
1206 (3216 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RG3216P-4870-B-T5
Susumu RG3216P-4870-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 487Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C