RG3216P-47R0-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-47R0-W-T1
Description
RES SMD 47 OHM 0.05% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Resistance :
47Ohm
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
RG3216P-47R0-W-T1
Susumu RG3216P-47R0-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 47Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C