RG3216P-4701-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-4701-P-T1
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2mm
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.6mm
Resistance :
4.7kOhms
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Datasheets
RG3216P-4701-P-T1
Susumu RG3216P-4701-P-T1
RG Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C