RG3216P-4643-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4643-D-T5
Description
RES SMD 464K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
464kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Lead Free :
Lead Free
Height :
508μm
Voltage - Rated :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216P-4643-D-T5
Susumu RG3216P-4643-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 464kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C