RG3216P-4642-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4642-D-T5
Description
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
46.4kOhm
Pbfree Code :
yes
Height :
508μm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power Rating :
125mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216P-4642-D-T5
Susumu RG3216P-4642-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C