RG3216P-4533-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4533-D-T5
Description
RES SMD 453K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
453kOhm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power Rating :
125mW
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG3216P-4533-D-T5
Susumu RG3216P-4533-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 453kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C