RG3216P-3922-D-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-3922-D-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 39.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Weight :
16.187578mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
250mW
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
39.2kOhm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
RG
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
RG3216P-3922-D-T5
Susumu RG3216P-3922-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C