RG3216P-3903-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3903-D-T5
Description
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
390kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
2
Pbfree Code :
yes
Lead Free
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
Datasheets
RG3216P-3903-D-T5
Susumu RG3216P-3903-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 390kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C