RG3216P-3901-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-3901-P-T1
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.02%
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
3.9kOhms
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG3216P-3901-P-T1
Susumu RG3216P-3901-P-T1
RG Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C