RG3216P-3651-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3651-B-T5
Description
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
3.65kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Case Code (Imperial) :
Height :
508μm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216P-3651-B-T5
Susumu RG3216P-3651-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C