RG3216P-3650-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3650-B-T5
Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
365ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Power Rating :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216P-3650-B-T5
Susumu RG3216P-3650-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 365Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C