RG3216P-3573-C-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3573-C-T5
Description
RES SMD 357K OHM 0.25% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Resistance :
357kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.25%
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG3216P-3573-C-T5
Susumu RG3216P-3573-C-T5
RG Series, Thin Film, 357kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C