RG3216P-3572-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3572-D-T5
Description
RES SMD 35.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.5%
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
RG
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Resistance :
35.7kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
RG3216P-3572-D-T5
Susumu RG3216P-3572-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 35.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C