RG3216P-3571-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-3571-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.57KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.57kOhm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
400μm
Series :
RG
Packing Method :
TR
Power Rating :
125mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
Chip
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG3216P-3571-W-T1
Susumu RG3216P-3571-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C