RG3216P-3481-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-3481-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated DC :
200V
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
3.48kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
RG
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
125mW
Published :
Surface Mount :
yes
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216P-3481-W-T1
Susumu RG3216P-3481-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C