RG3216P-3302-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-3302-W-T1
Description
RES SMD 33K OHM 0.05% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
33kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216P-3302-W-T1
Susumu RG3216P-3302-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 33kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C