RG3216P-3002-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-3002-B-T5
Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height :
400μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Ratings :
AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
30kOhm
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RG3216P-3002-B-T5
Susumu RG3216P-3002-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 30kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C