RG3216P-2741-C-T5
Mfr.Part #
RG3216P-2741-C-T5
Description
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
2.74kOhm
Height :
508μm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216P-2741-C-T5
Susumu RG3216P-2741-C-T5
RG Series, Thin Film, 2.74kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C