RG3216P-2610-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-2610-W-T1
Description
RES SMD 261 OHM 0.05% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
261Ohm
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Datasheets
RG3216P-2610-W-T1
Susumu RG3216P-2610-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 261Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C