RG3216P-2321-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-2321-B-T5
Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated :
150V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
2.32kOhm
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Power Rating :
250mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
200V
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216P-2321-B-T5
Susumu RG3216P-2321-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C