RG3216P-2260-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-2260-P-T1
Description
RES SMD 226 OHM 0.02% 1/4W 1206
AEC-Q200
Construction :
Chip
Resistance :
226Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
400μm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216P-2260-P-T1
Susumu RG3216P-2260-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 226Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C