RG3216P-2001-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-2001-P-T1
Description
RES SMD 2K OHM 0.02% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
400μm
Power Rating :
125mW
Pbfree Code :
yes
AEC-Q200
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.02%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
2kOhm
Datasheets
RG3216P-2001-P-T1
Susumu RG3216P-2001-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C