RG3216P-1963-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1963-B-T5
Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
196kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Height :
508μm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216P-1963-B-T5
Susumu RG3216P-1963-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 196kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C