RG3216P-1913-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1913-B-T5
Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
200V
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
191kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
16.187578mg
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RG3216P-1913-B-T5
Susumu RG3216P-1913-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 191kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C