RG3216P-1821-C-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1821-C-T5
Description
RES SMD 1.82KOHM 0.25% 1/4W 1206
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.82kOhm
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Published :
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216P-1821-C-T5
Susumu RG3216P-1821-C-T5
RG Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C