RG3216P-1623-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1623-B-T5
Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Resistance :
162kOhm
Power Rating :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG3216P-1623-B-T5
Susumu RG3216P-1623-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 162kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C