RG3216P-1473-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1473-B-T5
Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
147kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height :
508μm
2
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216P-1473-B-T5
Susumu RG3216P-1473-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 147kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C