RG3216P-1300-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1300-B-T5
Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Resistance :
130Ohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216P-1300-B-T5
Susumu RG3216P-1300-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 130Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C