RG3216P-1213-B-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1213-B-T1
Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height :
508μm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Construction :
Chip
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
121kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG3216P-1213-B-T1
Susumu RG3216P-1213-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 121kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C