RG3216P-1201-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1201-B-T5
Description
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
1.2kOhm
Pbfree Code :
Height :
400μm
Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG3216P-1201-B-T5
Susumu RG3216P-1201-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C