RG3216P-1150-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1150-P-T1
Description
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Resistance :
115Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.02%
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216P-1150-P-T1
Susumu RG3216P-1150-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 115Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C