RG3216P-1133-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1133-D-T5
Description
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
16.187578mg
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
113kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Power Rating :
250mW
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216P-1133-D-T5
Susumu RG3216P-1133-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 113kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C