RG3216P-1050-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-1050-B-T5
Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
105Ohm
Voltage - Rated DC :
200V