RG3216P-1020-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1020-P-T1
Description
RES SMD 102 OHM 0.02% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Pbfree Code :
yes
Height :
400μm
Resistance :
102Ohm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216P-1020-P-T1
Susumu RG3216P-1020-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 102Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C