RG3216P-1002-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1002-P-T1
Description
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.02%
Published :
Resistance :
10kOhm
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RG3216P-1002-P-T1
Susumu RG3216P-1002-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 10kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C