RG3216P-1000-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1000-W-T1
Description
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/4W 1206
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Series :
RG
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RG3216P-1000-W-T1
Susumu RG3216P-1000-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 100Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C