RG3216N-97R6-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-97R6-B-T1
Description
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
97.6Ohm
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216N-97R6-B-T1
Susumu RG3216N-97R6-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C